اخباراخبار مهم

بنیانگذار بیت مین : هالوینگ بیت کوین؟ شاید بی تاثیر باشد

در حالی که تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند نصف شدن پاداش استخراج بیت کوین قیمت آن را به شدت افزایش خواهد داد، «جیهان وو» (Jihan Wu)، بنیان‌گذار شرکت بیت مین، در آخرین اظهارنظر خود گفت که ممکن است هاوینگ موجب صعودی شدن بازار نشود، اما در بلند مدت رشد قیمت بیت کوین را به همراه خواهد داشت.

به گزارش «کوین تلگراف» و به نقل از خبرگزاری چینی ۸BTC، وو در حاشیه نشست WDMS در فرانکفورت به تشریح گفته‌های خود پرداخت.

وو در صحبت‌هایش می‌گوید که بازار بیت کوین در یک چرخه حرکت می‌کند و ممکن است فاز صعود بعدی‌اش، پس از نصف شدن پاداش استخراج رخ ندهد. وی ضمن بیان این مسئله که در بلند مدت، علاقه‌مندان به این حوزه باید در بخش سخت‌افزارهای استخراج سرمایه‌گذاری کنند، افزود:

ابهامات در این میان زیاد است، اما در حال حاضر فرصت برای سرمایه‌گذاری استخراج ارزهای دیجیتال مناسب است. اگر یک ماینر بودم، نه تنها استخراجم را متوقف نمی‌کردم بلکه سرمایه‌گذاری‌ام در تجهیزات ماینینگ را بیشتر هم می‌کردم. فعلا در مرحله اصلاح قیمت کوتاه مدت هستیم. تاثیرات هاوینگ در بلند مدت گسترده است. اگر قیمت بیت کوین پس از نصف شدن پاداش ماینینگ ثابت بماند، کارایی تجهیزات برای ایجاد توازن میان کارایی و قدرت پردازش مستلزم بهبود خواهد بود.

وو در پایان صحبت‌های خود از تولید انبوه دستگاه‌های ای‌سیک ۵ نانو متری توسط بیت مین تا ابتدای سال ۲۰۲۰ خبر داد. طبق اعلام وو، چیپ‌های ۳ نانومتری در حال حاضر به صورت انبوه تولید می‌شوند.

بر اساس برنامه‌های بیت مین، این شرکت قصد دارد مراکز تعمیری ایجاد کند که تا پایان سال ۲۰۱۹ زمان تخمینی تعمیر دستگاه‌ها را به ۳ روز کاهش خواهد داد.

در حاشیه این نشست وو همچنین اعلام کرد که بیت مین طرحی به نام «نقشه جهانی استخراج دیجیتال» را راه‌اندازی خواهد کرد. این سرویس، دارندگان فارم‌های استخراج را به دارندگان سخت‌افزارها متصل می‌کند.

ایجاد «آکادمی آموزش انت» (Ant Training Academy) برای آموزش تعمیرکاران انت ماینرها از دیگر برنامه‌های بیت مین است.

۹ اکتبر (۱۷ مهر) بیت مین از دو ماینر جدید سری ۱۷ خود رونمایی کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *