اخباراخبار مهم

رکورد جدید حجم معاملات آتی بیت کوین شکسته شد

طبق توییت منتشرشده از سوی بازار مشتقات پیشروی ایالات‌متحده آمریکا، گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو (CME Group)، قراردادهای آتی بیت کوین این گروه، روز ۴ آوریل (۱۵ فروردین)، رکورد جدیدی را در حجم معاملات به ثبت رساند.

در این توییت آمده است که روز ۴ آوریل، قراردادهای آتی بیت کوین این گروه، به بالاترین میزان خود رسید و از مرز ۲۲۵۰۰ قرارداد (تقریباً ۱۱۲۷۰۰ بیت کوین) عبور کرد. رکورد قبلی در تاریخ ۱۹ فوریه (۳۰ بهمن) اتفاق افتاد که گفته می‌شود بیش از ۱۸۳۰۰ قرارداد (۶۴۳۰۰ بیت کوین) منعقد گردید.

BAR-CHART-BITCOIN-FUTURES

طبق صفحه‌ی سؤالات متداول گروه بورس بازرگانی و کالای شیکاگو، معاملات آتی بیت کوین این گروه، در تاریخ ۱۷ دسامبر (۲۷ دی) ۲۰۱۷ راه‌اندازی و روز بعد معاملات آن آغاز شد.

بیت کوین از روز سه شنبه تا چهارشنبه هفته‌ی گذشته، ۲۷ درصد رشد داشته و توماس لی (Thomas Lee) از بنیان‌گذاران Fundstrat Global Advisors، اظهار داشت که از آن جایی که بیت کوین اکنون، رکورد میانگین متحرک ۲۰۰ روز اخیر خود را شکسته، در بازار صعودی قرار گرفته است.

ماه گذشته، بنا بر اخبار منتشرشده، حجم معاملات Crypto Facilities، صرافی ارز دیجیتال بریتانیایی و ارائه‌دهنده‌ی قراردادهای آتی، پس از آن که صرافی کراکن (Kraken) آن را خریداری نمود، بیش از ۵۰۰ درصد رشد داشته است.

به گزارش ماه مارس سایت خبرگزاری کوین تلگراف، CME Group، به وب‌سایت آمریکایی بیزینس اینسایدر (Business Insider) اعلام کرد که میزان محدود بیت کوین، برای قانون‌گذاران یک چالش محسوب می‌شود. همچنین در همان ماه، یکی از اعضای کمیسیون معاملاتی معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC)، اذعان داشت که قانون‌گذاران آمریکا، به طور فعال در حال تلاش برای تصویب چندین برنامه‌ی مرتبط با ارزهای دیجیتال، از جمله قراردادهای آتی بیت کوین از سوی پلتفرم معاملاتی نهادی بکت (Bakkt) هستند.

 

منبع
cointelegraph
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *