اخباراخبار اتریوماخبار مهم

اتریوم مانند یک گوشی هوشمند و بیت کوین مثل یک ماشین حساب معمولی است

اظهار نظر جنجالی ویتالیک بوترین و مقایسه بیت کوین و اتریوم

برای ویتالیک بوترین ؛ خالق بزرگترین بلاکچین به عنوان بستری برای برنامه های غیرمترکز؛ اتریوم برتری های زیادی نسبت به بیت کوین دارد. اتریوم که میتوان آن را نسل دوم بلاکچین معرفی کرد، نسبت به بیت کوین که اولین بلاکچین این عرصه است و امروز کمی پیر شده است، دنیای کامل تر و سریع تری را به دنیا نشان داده است. ویتالیک نیز با مثال هایی ملموس و ساده قصد دارد به همین موضوع اشاره کند.

اتریوم، پروژه ای که برای تکامل بیت کوین متولد شد

ویتالیک بوترین در مصاحبه ای با Business Insider در مورد خلق اتریوم صحبت کرد. او به مدت دوسال در روزنامه بیت کوین فعالیت می کرده و از جامعه بیت کوین محسوب می شده است. در همان مدت با پروژه های کریپتویی زیادی آشنا شده و در نهایت تصمیم میگیرد تا از دانشگاه انصراف دهد و روی فناوری بلاکچین کار کند.

او با کار کردن روی بلاکچین بیت کوین شروع می کند و تصمیم میگیرد مشکلاتی مانند مقیاس پذیری و سرعت را برای بیت کوین حل کند. اما کمی بعد یک قدم فراتر می رود و تصمیم میگیرد یک بلاکچین جدید با ویژگی های جدید و کاملا کارآمد تر نسبت به بیت کوین به دنیا معرفی کند:

خیلی از زمانیکه از دانشگاه انصراف داده بودم نمی گذشت که متوجه شدم بلاکچین می تواند فراتر از یک شبکه برای یک پول همتا به همتا باشد. البته همان زمان افراد دیگری بودند که متوجه این موضوع شدند. بعد ایده اتریوم به ذهن من رسید. پلتفرمی که بتوان روی آن اپلیکیشن های زیادی را نوشت و پیاده کرد.

بیت کوین مانند ماشین حساب است و اتریوم مانند گوشی هوشمند!

ویتالیک بوترین بیت کوین و اتریوم را با یکدیگر مقایسه می کند و می گوید این دو در مقایسه با یکدیگر مانند ماشین حساب و گوشی هوشمند هستند. در حالیکه یک ماشین حساب می تواند کارهای زیادی انجام دهد؛ یک گوشی هوشمند به لطف برنامه ها و Dapp های گوناگون علاوه بر آن میتواند چهارچوب گسترده تری را برای کاربران مهیا کند:

بیت کوین را میتوان یک ماشین حساب جیبی فرض کرد. با اینکه می تواند کارهای زیادی انجام دهد؛ اما همه نیازهای یک کاربر را برطرف نمی کند. اما اگر شما یک گوشی هوشمند داشته باشید، میتوانید ماشین حساب هم به عنوان یکی از برنامه های آن داشته باشید و در کنار آن از برنامه های دیگر استفاده کنید. اپلیکیشنی برای گوش دادن به موزیک، مرورگری برای جستجو در اینترنت و … میتواند یکجا در گوشی هوشمند شما وجود داشته باشد.

 

اتریوم به تازگی هاردفورک کنستانتینپول خود را انجام داده و نسخه اتریوم ۲.۰ خود را به دنیا معرفی کرده است. این نسخه میتواند نسل جدیدی از یک بلاکچین پرکاربرد و با ظرفیت بیش از ۱ میلیون تراکنش بر ثانیه را برای کاربران به ارمغان بیاورد.

برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *