اخباراخبار مهمتجزیه و تحلیل

آیا فرصت خرید بیت کوین است؟

جاش اولسزیویچ، تحلیلگر بریو نیو کوین، از ابر ایچیموکو استفاده کرد تا فرصت خرید بیت کوین را پیش بینی کند. به گفته وی این سیگنال خرید “هر سه ماه یک بار” تکرار می شود.

جاش در توییت ۱۹ آوریل خود ویدئویی را به اشتراک گذاشت و در آن به تفسیر نمودار زیر و” فرصت معامله در هر سه ماه یک بار، هر یک سال یک بار و هر دو سال یک بار” برای بیت کوین پرداخت. این تحلیلگر اظهار داشت که این ارز برتر بازار برای اولین بار در ۵ هفته گذشته از بالای ابر ایچیموکو عبور خواهد کرد و این بدان معنی است که احتمالا قیمت به بالاتر از سطح فعلی افزایش خواهد یافت.

وی در این ویدئو گفت:

این اتفاق اغلب نمی افتد، این روش تحلیلی به من کمک کرد تا با روش ساده “خریدن و نگه داشتن”، پول زیادی بدست بیاورم.

افزایش ۲۵۰ درصدی قیمت بیت کوین در سال ۲۰۱۹ میلادی

ابر ایچیکومو یک روش بصری برای تفسیر روندهای بازار ارز رمزنگاری، تعیین سطح های حمایت و مقاومت، شناسایی جهت روند، بدست آوردن اطلاعات مهم ارز در بازه زمانی کوتاه، ارزیابی حرکت و ارائه سیگنال های معاملاتی است. میانگین های خاص ابزاری هستند که به معامله گران در پیش بینی صعودی یا نزولی بودن روند قیمت کمک می کنند.

در گذشته از این روش برای تحلیل روند صعودی استفاده می کردند. در سال ۲۰۱۹ میلادی، حرکت به بالای خط قرمز منجر به افزایش ۲۵۰ درصدی قیمت بیت کوین شد و قیمت از سطح ۴۰۰۰ دلار به سطح ۱۴۰۰۰ دلار رسید.

در حال حاضر، بیت کوین در بالای منطقه ۷۰۰۰ دلار معامله می شود و تا هاوینگ آن سه هفته باقی مانده است. اولسزیویچ  هیچ جدول زمانی مبنی بر این که چه زمانی روند این ارز به صعودی تبدیل می شود را برای سال ۲۰۲۰ میلادی ارائه نکرد. اما تأکید کرد که این ابر بیانگر یک “سیگنال موقعیت خرید” در هفته های آتی است.

ادامه اصلاح قیمت بیت کوین به بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته

قیمت بیت کوین بر حسب دلار به بالای سطح مقاومت ۷۰۰۰ دلار رسید. قیمت در حال اصلاح شدن به بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است و تلاش می کند تا به سطح ۷۵۰۰ دلار برسد.

بیت کوین بعد از شکستن به بالای سطح مقاومت ۶۸۰۰ دلار توانست روند صعودی به خود بگیرد. این ارز به حرکت خود ادامه داد و به سطح مقاومت ۷۰۰۰ دلار و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته رسید.

قیمت این ارز از سطح ۷۲۰۰ دلار فراتر رفت و قبل از شروع اصلاح روند نزولی، برای مدتی در سطح ۷۳۰۲ دلار معامله شد. روند های نزولی توانستند قیمت را به سطح ۷۱۰۰ دلار کاهش دهند، اما روندهای صعودی منطقه ۷۰۵۰ دلار را حفظ کردند.

قیمت بیت کوین  یک کاهش به سطح ۷۰۶۶ داشت و در بالای میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته ثابت ماند. به نظر می رسد که یک سطح حمایت قوی پایه در نزدیکی سطح ۷۰۵۰ دلار در حال شکل گیری است. بعلاوه، یک خط روند صعودی مهم در نزدیکی سطح ۷۱۰۰ بر روی نمودار ساعتی جفت بیت کوین/ دلار تشکیل شده است.

در حال حاضر، قیمت بیت کوین رو به افزایش بوده و در نزدیکی سطح فیبوناچی اصلاحی ۵۰ درصد بازه نزولی ۷۳۰۲ تا ۷۰۶۶ دلار معامله می شود. مقاومت اولیه در نزدیکی سطوح ۷۲۱۵ و ۷۲۲۰ دلار قرار دارد.

اولین سطح مقاومت کلیدی قیمت، نزدیک به سطح ۷۲۵۰ دلار یا سطح فیبوناچی اصلاحی ۷۶.۴ است. شکست به بالای این سطح می تواند مسیر حرکت قیمت به سمت سطوح بالاتر در ۷۳۰۰ و ۷۴۰۰ دلار را هموار کند. سطح مقاومت کلیدی بعدی در نزدیکی سطح ۷۵۰۰ دلار است.

منطقه کلیدی در روند نزولی

سطح حمایت اصلی در روند نزولی نزدیک به سطح ۷۰۵۰ دلار  و میانگین متحرک ساده ۱۰۰ ساعته است. اگر قیمت نتواند سطوح حمایت ۷۰۵۰ و ۷۰۰۰ دلار را حفظ کند، می تواند کاهش جدیدی را به سمت سطوح پایین تر آغاز کند.

شکست قیمت به زیر سطح حمایت ۷۰۰۰ دلار ممکن است در کوتاه مدت قیمت را به سمت منطقه حمایت ۶۸۰۰ دلار سوق دهد.

شاخص های تکنیکال

میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) ساعتی:  این میانگین به طور آهسته در حال حرکت به سمت منطقه صعودی است.

شاخص قدرت نسبی ( RSI) ساعتی: در حال حاضر این شاخص بالاتر از عدد ۵۰ است.

سطوح اصلی حمایت: ۷۰۵۰ دلار و پس از آن ۷۰۰۰ دلار

سطوح اصلی مقاومت: ۷۲۵۰، ۷۳۰۰ و ۷۵۰۰ دلار

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن