اخباراخبار مهمبلاکچین

جهش استخدام در زمینه بلاکچین

با ادامه رشد سریع و پذیرش گسترده صنعت ارز رمزنگاری شده و بلاک چین، شرکت‌ها درحال ارائه پیشنهادات کاری به کارمندان با تجربه و با درآمد بسیار بالاتر از حد معمول هستند، که نشانگر این است که این صنعت صرفنظر از بازار ارزان و تمایلات سطح پایین بازار، در مسیر رسیدن به بلوغ است.

گزارشی اخیر از گلس‌‌دور (Glassdoor) با اشاره به ۱۷۰۰ موقعیت باز شده در ماه آگوست سال جاری نشانگر این است که موقعیت‌‌های جدید شغلی در حوزه بلاک چین در طول یک‌‌دوره یکساله تا ۳۰۰ درصد افزایش یافته است. علاوه بر تراکم شدید آغاز به کار مشاغل، میانگین درآمد برای مشاغل مربوط به بلاک چین ۸۴۸۸۴ دلار در سال است، که ۶۱.۸ درصد از میانگین درآمد یک آمریکایی به مبلغ ۵۲۴۶۱ دلار بیشتر است.

این تحلیل گلس‌‌دور براساس یک جامعه آماری از پست‌‌های آنلاین شغلی آمریکا در رابطه با توسعه بلاک چین و شرکت‌‌های بلاک چین محور تهیه شده است. این گزارش همچنین داده‌‌هایی را از موقعیت‌‌های شغلی جدید جمع آوری کرده بود که به طور آشکار از عبارات “ارز رمزنگاری شده” و بیت کوین استفاده کرده بودند.

این گزارش بیان می‌‌کند که اکثریت مشاغل مربوط به بلاک چین که داده‌‌ها از آن‌‌ بدست آمد، مشخصا با پروژه‌‌های ارز رمزنگاری شده مرتبط هستند. علیرغم گستردگی نرم‌‌افزارهای تکنولوژی بلاک چین، کانون توجه عمومی بر روی ارزهای رمزنگاری شده قرار دارد. با افزایش توجه کارفرمایان و سرمایه گذاری‌‌ در این تکنولوژی، علاقمندی جهت حرفه‌‌ای‌‌سازی فضا نیز افزایش یافته است.

صنعت ارز رمزنگاری‌‌شده و بلاک چین به دنبال استعدادهای متخصص و غیرمتخصص هستند. اگرچه اکثریت مشاغل تازه در صنعت ارز رمزنگاری شده و بلاک چین نرم‌‌افزار محور هستند و به مهارت‌‌های توسعه سایبر و مدارک علم کامپیوتر نیازمندند، نیاز به نقش‌‌های غیرحرفه‌‌ای و غیر تکنولوژیکی نیز در حال رشد است. جایگاه‌‌های دوم و سوم با بالاترین میزان پذیرش شغلی متعلق به مدیران روابط تحلیلی و مدیران محصول است که هر دو مورد، موقعیت‌‌های غیر‌‌تخصصی هستند. موقعیت‌‌های تازه بسیار زیادی برای مدیریت اجتماعی و بازاریابی نیز درحال به وجود آمدن است.

گزارش همچنین نشان می‌‌دهد که سه رتبه اول در تامین‌‌کنندگان فرصت‌‌های شغلی در فضای ارز رمزنگاری شده و بلاک چین، کانسن‌‌سیس (ConsenSys) با بازشدن ۲۱۴ موقعیت شغلی، ای بی ام (IBM) همچنین با بازشدن ۲۱۴ موقعیت شغلی، و کوین‌ بیس (Coinbase) با بازشدن ۶۳ موقعیت شغلی می‌‌باشند. سایر تامین‌‌کنندگان شغلی اصلی در این فضا به ترتیب اوراکل (Oracle)، کراکن (Kraken)، سیرکل (Circle)، جی پی مورگان (JPMorgan)، و KMPG می‌‌باشند.

میزان باز شدن موقعیت‌‌های شغلی مربوط به ارز رمزنگاری شده نشان می‌‌دهد که علیرغم اینکه بازار ها در رکود به سر می‌‌برند، شرکت‌‌ها کماکان در رابطه با نرخ‌‌های نمایشی در حال رشد هستند که این مساله بلوغ بازار را نشان می‌‌دهد. علاوه بر وجود دنیایی از موقعیت‌‌های شغلی باز، مشاغل مرتبط با بلاک چین میزان درآمد بالاتر از حد معمول را ارائه می‌‌دهند. بازه حقوق با بالاترین میزان بازشدن موقعیت‌‌های شغلی، هم‌‌اکنون ۱۱۰ تا ۱۲۰ هزار دلار است، که دو برابر میانگین درآمد در آمریکا است.

گزارشات اظهار می‌‌دارند که اگرچه بازشدن موقعیت‌‌های شغلی زیادی وجود دارد که میزان حقوق آن در سال بیش از ۱۰۰ هزار دلار است، دلیل بخشی از این وجوه رو به افزایش به موقعیت مکانی این شرکت‌‌ها در مراکز تکنولوژی بسیار پرهزینه‌‌ای مانند نیویورک و سانفرانسیسکو برمی‌‌گردد. گزارش گلس‌‌دور این‌‌گونه نتیجه می‌‌گیرد که با وجود اینکه این صنعت، یک صنعت نوپا و روبه رشد است، بازشدن موقعیت‌‌های شغلی و میزان درآمدها، اشاره به آینده روشنی برای صنعت ارز رمزنگاری شده و بلاک چین دارد:

شرکت‌‌های بزرگ و کوچک با گسترش استخدام در طول سال گذشته، مایل به سرمایه گذاری‌‌ طولانی مدت در بلاک چین بوده‌‌اند. درحالی که قدرت ماندگاری در تکنولوژی‌‌های بلاک چین و ارزهای رمزنگاری شده هنوز دیده نمی‌‌شود، به نظر می‌‌رسد که بازار شغلی بلاک چین در آینده به همین رشد سریع خود ادامه خواهد داد.

 

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن