اخباراخبار مهمتجزیه و تحلیل

تلاش بیتکوین برای عبور از سطح مقاومت ۸۸۰۰ دلار

با شروع هفته قیمت بیت کوین به بالای سطح ۸۵۰۰ دلار رسید. این قیمت در معاملات روز گذشته در محدوده ۸۲۰۰ تا ۸۵۰۰ دلار بود.

اسکات ملکر، تحلیل گر بازار، در ساعات اولیه امروز با توییت کردن نمودار زیر، روند صعودی را در بازه زمانی ساعتی تایید کرد و گفت :

افزایش دوباره از سطح کف. الگوی معکوس کف.

ملکر قبل از توییت درباره افزایش دوباره سطح کف به معامله گران توصیه کرد تا به سطح مقاومت ۸۴۶۹ دلار در نمودار ۶ ساعته دقت کنند، چون رسیدن به بالاتر از این سطح با افزایش چشمگیری همراه خواهد بود.

افزایش قیمت بیت کوین نشانه خوبی است

مایکل ون دو پوپه، تحلیلگر بازار، نیز در توییتی گفت، افزایش قیمت بیت کوین به سطح ۸۵۰۰ دلار نشانه خوبی است. اما این سطح کافی نیست، چون قیمت این ارز رمزنگاری باید از سطح مقاومت ۸۵۷۵ تا ۸۶۰۰ عبور کند. وی معتقد است که عملکرد فعلی قیمت می تواند” با آزمون مجدد نزولی و ادامه این روند” به اوج خود برسد.

ون دو پوپه همچنین به معامله گران توصیه کرد که اگر قیمت به سطح حمایت ۸۵۰۰ دلار بازگردد، حتما روند را زیر نظر داشته باشند. وی کنجکاو است تا ببیند که عملکرد قیمت بیت کوین در هفته آینده چگونه خواهد بود و آیا این قیمت می تواند به بالای سطح حمایت ۸۵۰۰ تا ۸۶۰۰ دلار برسد.

همانطور که در تحلیل قبلی ذکر شد، نیاز بود که قیمت بیت کوین از میانگین متحرک ۵۰ روزه عبور کند و همان طور که معامله گران منتظر رسیدن قیمت به بالای میانگین متحرک بودند، اکنون قیمت به بالای این نقطه رسیده است. قیمت بیت کوین بالاتر از میانگین متحرک شاخص باند بولینگر است و شاخص قدرت نسبی روزانه با رسیدن به عدد ۵۸، در محدوده صعودی قرار دارد.

نمودارهای بیتکوین چه میگویند

در نمودار ۶ ساعته، میانگین متحرک همگرایی واگرایی (MACD) یک روند افزایشی دارد و هیستوگرام مثبت بوده و نشان دهنده افزایش شدید (غیر منتظره) حرکت است.در حال حاضر قیمت بیت کوین از سطح ۸۶۵۰ دلار عبور کرده است. اگر قیمت بیت کوین بتواند به بالاتر از سطح ۸۸۰۰ دلار برسد و این سطح قیمتی به عنوان سطح حمایت وارد عمل شود، احتمالا قیمت تا ۹۱۰۰ دلار افزایش خواهد یافت. آن گاه خطوط در بازوی بالایی شاخص باند بولینگر صعودی می شوند. در حال حاضر ارزش بازار ارز رمزنگاری ۲۳۹.۳ میلیارد دلار است و نرخ تسلط بیت کوین ۶۵.۸ درصد است. تعداد معدودی از ۱۰ آلت کوین برتر سود قابل توجهی بدست آوردند: بیت کوین کش (BCH) 13.9 درصد، بیت کوین اس وی (BSV) 6.6 درصد و XRP با ۳ درصد افزایش یافته اند.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن