اخباراخبار مهمجمهوری اسلامی ایران

سرقت از طریق Gmail؛ دستگیری سارق ارز دیجیتال در قم!

طبق گزارش پایگاه خبری ربیع، سرهنگ علی موالی اظهار داشت گزارشی مبنی بر اینکه حساب Gmail خانمی از دسترس خارج شده دریافت کرده اند. این فرد با پیگیری های بیشتر متوجه شده که ارز دیجیتال به ارزش ۹۸ میلیون تومان از آدرس کیف پول خود که با این آدرس جیمیل به آن متصل بوده سرقت شده است. وی شکایتی در این خصوص تنظیم کرده و موضوع در دستور کار کارشناسان پلیس فتا استان قم قرار گرفت.

در ادامه یک آدرس جیمیل (gmail) به دست آمده و مشخص شد مربوط به همکار فرد شاکی است. سپس با هماهنگی مقام قضایی استان متهم دستگیر و طی تحقیقات به جرم خود اعتراف کرد.

رئیس پلیس فتا استان قم افزود: در نهایت متهم به همراه پرونده تشکیل شده برای انجام مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی استان شد.

مراقب افراد کلاهبردار باشید

این مورد یکی از چندین موارد کلاهبرداری و سرقت ارز دیجیتال است که تا به حال رخ داده است. موضوعی که بارها به آن اشاره کرده ایم این است که حوزه رمزارزها یک صنعت نوپا است و چون کاربران زیادی اطلاعات کافی در این زمینه ندارند کلاهبرداری های زیادی در این زمینه رخ می دهد. کلاهبردارن به راحتی با پروژه هایی که وعده سود ۱۰۰ درصدی یا سودهای کلان را می دهند و یا از طریق حملات فیشینگ سرمایه افراد ناآگاه را به سرقت می برند.

یکی از مواردی که باید توجه ویژه ای به آن کرد این است که در دنیای ارز دیجیتال کلید خصوصی، عبارت بازیابی، اطلاعات مربوط به حساب صرافی یا کیف پول و یا حتی آدرس جیمیل خود را به کسی ندهید و به هیچ فردی در این خصوص اعتماد نکنید زیرا به راحتی سرمایه شما را به سرقت می برند.

در مورد ذکر شد از آنجایی که فرد سارق به وسیله از دسترس خارج کردن آدرس جیمیل اقدام به سرقت ارز دیجیتال کرده است قابل ردیابی و شناسایی بوده است، اما در بسیاری از موارد افراد سرمایه خود را کاملا از دست می دهند و نه هیچ اثری از سارق یا هکر و نه هیچ راهی برای بازگرداندن کوین ها و سرمایه ها وجود دارد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن