اخباراخبار مهمبلاکچین

آمازون برنده جایزه پتنت جدید رمزنگاری و راه حل های ذخیره سازی داده های توزیع شده

اقدامات جدید آمازون در خدمت رمزنگاری

کمپانی عظیم تجارت الکترونیک آمازون جایزه دو پتنت مربوط به روش های حفاظت از یکپارچگی امضاهای دیجیتال و بهبود ذخیره سازی داده های توزیع شده را به دست آورد. دو اختراع توسط اداره ثبت اختراع و علامت تجاری ایالات متحده (USPTO) منتشر شد.

اولین سند ثبت اختراع، اولین بار در ماه آوریل سال جاری، یک روش «امضای دوم» برای «حفظ یکپارچگی امضاهای دیجیتال و ارتباطات رمزگذاری شده» را با اجازه دادن به تولید، توزیع، اعتبارسنجی و لغو یکبارنامه، استفاده از کلید رمزنگاری منتشر شد.

در سیستم پیشنهادی، این کلید ها و آنچه که در رمزنگاری شناخته می شود به عنوان یک ساختار Merkle Tree شناخته می شود که یک درخت باینری از هش های ساخته شده از پایین به بالا است.

همانطور که Hackernoon اعلام کرد، Merkle Tree جزء اساسی سیستم های Blockchain هستند، زیرا آنها اجازه می دهند که حجم زیادی از اطلاعات را به صورت موثر و مطمئن تایید کنند:

Merkle Root که خلاصه تمام داده ها در معاملات مرتبط است و در header بلوک ذخیره می شود. این یکپارچگی باعث حفظ یکپارچگی داده ها میشود . اگر جزئیات تک در هر یک از معاملات و یا سفارش معاملات تغییر کند ، Merkle Root این اجازه را میدهد تا با استفاده از درخت های یکپارچه و یک تست سریع و ساده متوجه شود که آیا این معامله در مجموعه خاص گنجانده شده یا نه

بر اساس منتشر شده این پتنت ،هدف از این سیستم پیشنهاد شده آمازون در Merkle Tree-structured  این است که سیستم رمزگذاری شده با هدف مقابله با چگونگی اعطای قدرت امضا از یک نهاد مرکزی به زیردستان های مختلف که مجاز به ثبت نام از طرف آن هستند، مقابله می کند.

همانطور که در پرونده ثبت اختراع آمده است: مقام امضایی یک سرویس توزیع کلید است که بلوک های کلید رمز نگاری را به نمایندگان امضای مجاز توزیع می کند : یک نماینده مجاز ثبت نام با سرویس توزیع کلید و درخواست یک بلوک از کلید رمزنگاری.

مواقعی که یک کلید رمزنگاری اعطا شده به عنوان یک ” کلید نامعتبر”  معرفی میشود ، توسط سرویس ” لغو کلید ها ” از زیر شاخه های Merkle tree از کلید های قابل تحویل میتوان لغو کرد.

دومین ثبت اختراع آمازون، امروز منتشر شد و برای اولین بار در اواسط دسامبر ۲۰۱۵ ثبت شد ، مربوط به مسائل مربوط به ذخیره سازی داده های توزیع شده است.

اداره ثبت آمازون “تکنیک رمزگذاری شبکه” با استفاده از گروه های رمزنگاری شده “shards” پیشنهاد میدهد که هر کدام از آنها یک توزیع منطقی از اقلام داده ذخیره شده در یک شبکه داده شده را نشان می دهد. ثبت این اختراع نشان می دهد که این روش می تواند به کم کردن مخارج ذخیره سازی کمک کند، در حالی که اجازه می دهد تا حداکثر قابلیت دسترسی، دوام و ابزار بهبودی را فراهم کند.

به ویژه که راه اندازی بسیاری از فناوری های جدید  مانند Filecoin، Sia، Storj و Swarm همه تلاش خود را برای مقابله با مسائل مشابه با ذخیره سازی داده های توزیع شده با استفاده از تکنولوژی بلاکچین میکنند که اغلب همراه با راه حل های ذخیره سازی ابری انجام می دهند.

رمزنگاری و ثبت اختراعات مربوط به ذخیره سازی داده ها برای گسترش زرادخانه های فن آوری خود، آمازون نیز برای اختراعات خاص ارز دیجیتال ارائه داده است. در ماه آوریل،  اداره فناوری آمازون یک حق ثبت اختراع برای بازار اطلاعات جریان داده شده که کاربران را قادر به دریافت داده های معامله رمزنگاری در زمان واقعی می کند را منتشر کرد.

برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن