اخباراخبار مهمجمهوری اسلامی ایران

استخراج غیرمجاز ارزهای دیجیتال در محدوده خیابان ولیعصر

مدیر منطقه برق فارابی گفت: ۲ مرکز غیرمجاز استخراج ارزهای دیجیتال در محدوده خیابان ولیعصر و خیابان شیخ هادی تهران شناسایی و جمع‌آوری شد.

به گزارش روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق تهران بزرگ، علیرضا صالحی روز چهارشنبه در این باره اظهار داشت: صاحبان این پایگاه‌ها به صورت غیرمجاز از شبکه توزیع برق پایتخت استفاده می‌کردند و کارشناسان با همکاری دفتر حقوقی و حراست این شرکت موفق به شناسایی این مراکز شدند و پس از هماهنگی با مراجع قضایی و انتظامی ۱۰۰ دستگاه ماینر کشف و جمع‌آوری شد.

وی ادامه داد: یکی از پایگاه‌های استخراج رمزارز کشف شده با استفاده غیرقانونی از تعرفه مخفف واگذار شده به یک مرکز درمانی، به تولید ارز دیجیتال اقدام می‌کرده است.

وی خاطر نشان کرد: دستگاه‌های استخراج رمزارز به دلیل مصرف بسیار زیاد انرژی، فشار قابل توجهی بر شبکه توزیع برق به ویژه در ساعات اوج بار وارد می‌کند و بر اساس قوانین جاری هرگونه استفاده از انشعاب برق برای اهداف مغایر با تعرفه واگذار شده، نقض آیین‌نامه تکمیلی تعرفه‌های برق و قرارداد واگذاری انشعاب است و حسب قانون قابل پیگیری خواهد بود.

مصطفی رجبی مشهدی در این رابطه در روز چهارشنبه اظهار داشت: تعرفه بسیار ارزان برق در کشورمان یکی از ایراداتی است که وجود دارد. استخراج‌کنندگان ارزهای مجازی که بصورت غیرمجاز از برق استفاده می‌کنند در صورت شناسایی باید خسارت وارده به شبکه برق را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: تعرفه ارزان برق درحالی است که قیمت ارزهای مجازی به گونه‌ای است که استخراج آن را در کشورمان برای استخراج‌کنندگان مقرون به صرفه کرده و همین امر بسیاری را به این سمت کشانده است.

رجبی مشهدی گفت: البته در این بین تعدادی هم هستند که تلاش دارند به صورت غیرمجاز در این عرصه فعالیت کرده و از برق ارزان برای استخراج ارز مجازی سو استفاده کنند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: شرکت توانیر با هدف پیشگیری از سو استفاده این چنینی دو راهکار تدوین و مجوزهای‌های لازم را نیز از وزارت نیرو برای اجرایی کردن این دو راهکار اخذ کرده است.

وی افزود: به زودی یکی از این دو راهکار برای اجرا به شرکت‌های توزیع ابلاغ خواهد شد.

منبع
irna
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بستن